Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Problemi sa Carinom 4AFE

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Molder72

Molder72


Muški Posts : 9
Join date : 25.07.2009
Age : 52
Location : Ripanj

Problemi sa Carinom 4AFE Empty
PočaljiNaslov: Problemi sa Carinom 4AFE   Problemi sa Carinom 4AFE Icon_minitimePon Jul 27, 2009 5:12 am

Kao što već rekoh vozim Carinu 1.6 16V 4AFE motor. Imam dva problemčića ili problema zavisi kako se gleda.

1. Neki put kada okrećem volan u mestu ili se uparkiravam, nešto gadno zaškripi u tom upravljačkom sklopu. Neki put glasno zacvili a neki put slabije. Deluje kao da nešto nije podmazano (iz mog laičkog ugla). Takodje kada vršim naglu promenu pravca u levo pa u desno ili obratno desi se da volan malo teže krene a onda kao da preko nečega preskoči i onda je sve normalno.

2. Kada krećem iz mesta desi se da nešto zaškripi i auto krene. Kao cvileći zvuk. Da li je problem korpa-lamela ili nešto drugo?

3. Ovo nije problem ali molim za preporuku. Kada sam kupio auto u njemu sam našao nov zupčasti kaiš "Maruki" kupio sam španer i semeringe (ukoliko su potrebni). Želeo bih to da promenim pošto nemam podatak kada je to zadnji put menjano pa vas molim za preporuku gde bih to mogao da uradim na teritoriji Beograda.

Auto je inače prešao oko 130.000km. (tako bar piše na cajgeru) Very Happy

Hvala vam svima unapred!
Nazad na vrh Ići dole
simella

simella


Muški Posts : 23
Join date : 04.07.2009
Age : 40
Location : Beochin

Problemi sa Carinom 4AFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa Carinom 4AFE   Problemi sa Carinom 4AFE Icon_minitimeČet Jul 30, 2009 12:09 pm

1. Jesi li gledao nivo ulja za pumpu volana i kakav je pk remen pumpe?
Nazad na vrh Ići dole
Molder72

Molder72


Muški Posts : 9
Join date : 25.07.2009
Age : 52
Location : Ripanj

Problemi sa Carinom 4AFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa Carinom 4AFE   Problemi sa Carinom 4AFE Icon_minitimeČet Jul 30, 2009 3:26 pm

Nivo ulja je dobar a i remen pumpe je ok. Neko mi reče na CBC forumu da je na mojoj tojoti engleska letva volana i d aona najverovatnije pravi problem pa mi treba još neko mišljenje.
Nazad na vrh Ići dole
vojislavbb

vojislavbb


Muški Posts : 80
Join date : 04.07.2009
Age : 40
Location : Sombor, Novi sad

Problemi sa Carinom 4AFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa Carinom 4AFE   Problemi sa Carinom 4AFE Icon_minitimePet Jul 31, 2009 12:10 am

Za 1. i 2. zategni kais za servo pumpu ako vec kazes da je dobar. Sigurno je samo olabavljen!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problemi sa Carinom 4AFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi sa Carinom 4AFE   Problemi sa Carinom 4AFE Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problemi sa Carinom 4AFE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: FORUM :: Tehnicka Pitanja-
Skoči na: