Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Problem sa plinom????

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
vicenco

vicenco


Muški Posts : 8
Join date : 27.07.2009
Age : 42
Location : Zemun

Problem sa plinom???? Empty
PočaljiNaslov: Problem sa plinom????   Problem sa plinom???? Icon_minitimeUto Jul 28, 2009 4:13 am

Imam problem da pri kočenju ili zaustavljanju na semaforu mi obrtaji padnu na oko 450-500 i kao krene da mi se gasi tj da stuca i onda se polako vrate na 900 obrtaja i nastavi normalno motor da radi. Naravno govorim o vožnji na plin. Potrošnja mi je oko 11.5l plina po gradskoj vožnji a sobzirom na 1600cm3 to mi je skroz ok.

Razmišljao sam da slučajno ne pravi plinski uređaj dobru smešu pa zbog toga ali nemam pojma......

Možda nije ni do plina nego nečeg drugog....

Ako neko ima bilo kakvu ideju ili bilo kakvo mišljenje jedva čekam da čujem!!!
Nazad na vrh Ići dole
toske

toske


Muški Posts : 152
Join date : 01.07.2009
Age : 39
Location : Cacak

Problem sa plinom???? Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa plinom????   Problem sa plinom???? Icon_minitimeUto Jul 28, 2009 7:01 am

Kako ti je postavljen rasprsivac,verujem da treba da ga zakrenes za 90stepeni i da ces otkloniti problem,jer membrana pri kocenju po inerciji gusi dotog plina i zato spadaju obrtaji.Samo pogledaj kako stoji? Smile
Nazad na vrh Ići dole
vicenco

vicenco


Muški Posts : 8
Join date : 27.07.2009
Age : 42
Location : Zemun

Problem sa plinom???? Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa plinom????   Problem sa plinom???? Icon_minitimeSre Jul 29, 2009 3:45 am

OK,kapiram ..

Videću danas kako stoji pa ću da probam,pa javljam da li sam rešio!

Hvala u svakom slučaju!
Nazad na vrh Ići dole
vojislavbb

vojislavbb


Muški Posts : 80
Join date : 04.07.2009
Age : 40
Location : Sombor, Novi sad

Problem sa plinom???? Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa plinom????   Problem sa plinom???? Icon_minitimePet Jul 31, 2009 10:32 am

S obzirom na potrosnju mislim da ti je smesa losa, meni 1.6 sti trosi 9 po gradu a 7 na otvorenom..naravno, da je zavrnut isparivac, i kad bi otvorio trosila bi mi vise, ali bi isla bolje, probao sam..Ono sto je sigurno, mozes probati stelovati ler na isparivacu, to svi rade "po zvuku" pa cak i majstori, nikog nisam video da prikacuje sondu, ili bilo kakve kompjutere.

Ja na ovom autu nisam dirao nista od kad sam ga kupio, ali sam zato na bivsem autu (lada samara) sve radio sam, i pricam iz iskustva. treba napraviti da bude takav ler da ima najveci broj obrtaja sto moze. Sraf kojim odvrces ili zavrces uopste nije bitno u kom smeru radis jer kad dodje do maksimalnog broja obrtaja onda pocinje da se smanjuje ler. Naravno, ovo sve radis dok je auto ugrejan na radnu temperaturu. Bilo bi pozeljno da za vreme toga prikacis stroboskop ako imas nekog ko ima taj uredjaj i napravis protok takav da plamen u stublini bude bele boje...to je sve
Nazad na vrh Ići dole
vicenco

vicenco


Muški Posts : 8
Join date : 27.07.2009
Age : 42
Location : Zemun

Problem sa plinom???? Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa plinom????   Problem sa plinom???? Icon_minitimePon Avg 03, 2009 3:02 am

Pa i meni je bilo čudno što mi toliko troši zato sam i naveo potrošnju, ima blizu moje zgrade lik za plin što mi je ranije na drugim kolima štelovao plin i ugrađivao i prepravljao tako da ću do njega da odem pa nek vidi on šta i kako?

Hvala puno!

Javiću šta sam uradio......
Nazad na vrh Ići dole
vojislavbb

vojislavbb


Muški Posts : 80
Join date : 04.07.2009
Age : 40
Location : Sombor, Novi sad

Problem sa plinom???? Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa plinom????   Problem sa plinom???? Icon_minitimeSub Avg 22, 2009 5:18 am

Druze, ne javljas mi sta si uradio, a bas me interesuje...
Nazad na vrh Ići dole
Musictalk




Muški Posts : 12
Join date : 18.08.2009
Age : 40
Location : Obrenovac

Problem sa plinom???? Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa plinom????   Problem sa plinom???? Icon_minitimeSub Avg 22, 2009 7:07 am

Moja 1.6 sti ne prelazi 8l na 100km !!!

STELOVANJE druze!!!
Nazad na vrh Ići dole
vicenco

vicenco


Muški Posts : 8
Join date : 27.07.2009
Age : 42
Location : Zemun

Problem sa plinom???? Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa plinom????   Problem sa plinom???? Icon_minitimeUto Sep 01, 2009 10:43 pm

Sad sam stigao sa odmora,mislio sam da mi je nešto zapušeno pa se tako ponaša i da ću na otvorenom putu dužom vožnjom sa većim obrtajima da to otklonim, ali ništa se nije desilo i dalje ista priča....A nisam stigao od posla da odem do majstora a verovao ili ne majstor se nalazi od mene 150m.... ali sad sam u Bg-u i na odmoru tako da ti javljam u narednim danima jer realno mi je samo još to ostalo..... a i počinje malo da me nervira.....
Nazad na vrh Ići dole
Vladimir Korac

Vladimir Korac


Muški Posts : 36
Join date : 04.07.2009
Age : 43
Location : Valjevo

Problem sa plinom???? Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa plinom????   Problem sa plinom???? Icon_minitimeSre Sep 02, 2009 1:02 am

Da ti se auto ne bi gasio na kocenju moras da izvadis deo oznacen na slici, to obicno majstor koji ugradjuje gas uradi odmah.....

Problem sa plinom???? Diagzaqklcopy
Nazad na vrh Ići dole
toske

toske


Muški Posts : 152
Join date : 01.07.2009
Age : 39
Location : Cacak

Problem sa plinom???? Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa plinom????   Problem sa plinom???? Icon_minitimeSre Sep 02, 2009 6:08 am

Nema potrebe ja da ništa pišem, Vladimir ti je sjajno objasnio,
upravo to je suštinska stvar. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa plinom???? Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa plinom????   Problem sa plinom???? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa plinom????
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problem sa paljenjem
» Problem sa zadnjim točkovima
» Problem sa brojem obrtajima
» PROBLEM OGREBANE FARBE!!!!!
» Problem sa TOYOTOM, HITNO!!!!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: FORUM :: Tehnicka Pitanja-
Skoči na: